paski do męskich stylizacji solier

Paski do męskich stylizacji: jakie wybrać?

26 września 2019

Najpopularniejszym dodatkiem w męskiej garderobie są paski – w szafie ma je każdy mężczyzna. Czy paski do męskich stylizacji są jednak wybierane świadomie? Dlaczego się na nie decydujemy? Dzisiaj opowiadamy Wam o roli pasków w męskich zestawach i podpowiadamy na jakie modele warto postawić.

Rola paska w męskiej garderobie i zestawach

Wielu mężczyzn dobiera do swoich spodni pasek ze względów czysto praktycznych – mają utrzymywać spodnie na odpowiedniej wysokości. Zasady męskiej elegancji mówią z kolei, że niezależnie od modelu spodni, nawet wtedy, gdy leżą one na nas idealnie należy nosić pasek do spodni, które mają szlufki. Inaczej bowiem wyglądają one nieelegancko i niekompletnie. Paski męskie nie tylko podkreślają całą stylizację i dodają jej klasy, ale także ułatwiają płynne przejście między subtelną zmianą kolorystyczną.

Wybór paska wcale nie jest łatwy. Paski męskie powinno dobierać się nie tylko kolorystycznie, ale także pod względem grubości oraz dopasowywać ich styl do konkretnych stylizacji. Jeśli chodzi o materiał, największą popularnością cieszą się wytrzymałe i bardzo eleganckie paski skórzane. Mężczyźni szczególnie w stylizacjach na co dzień stawiają także na inne materiały, mogą to być modele ze skóry plecionej lub parciane. Paski ze skóry ekologicznej nie są wytrzymałe, szybko ulegają zużyciu i wyglądają nieelegancko.

paski do męskich stylizacji

Jak dobrać paski do męskich stylizacji?

Do stylu formalnego, z garniturem najlepiej pasują skórzane paski z błyszczącej skóry. Najlepiej, aby były one grubości 3-4 cm. Kolor paska powinien być dopasowany do butów. Jeśli chodzi o zapięcie, warto wybierać paski męskie z klamrą prostokątną lub lekko zaokrągloną. Pamiętajmy także, że kolor klamry w stylizacjach formalnych trzeba dopasować do innych elementów stylizacji na przykład spinek do mankietów czy zegarka. W codziennych stylizacjach mamy większą dowolność. Częściej niż błyszczące wybieramy modele matowe. Na co dzień odpowiednie będą modele grubsze niż 4 cm. W takich zestawach możemy pozwolić sobie na większą klamrę lub klamrę o nietypowym kształcie. Nie musimy wybierać klasycznych odcieni paska, a wręcz przeciwnie kolor może ciekawie podkreślić cały zestaw.

Najciekawsze modele marki Solier

Marka Solier ma w swojej ofercie także skórzane paski męskie. W sklepie można kupić zarówno eleganckie modele idealne do stylu formalnego jak i fasony na co dzień. Do garnituru polecamy Wam pasek Solier SB09 czy Solier SB05 z niedużą klamra i subtelnym logo Solier. Dobrym dodatkiem będą paski do męskich stylizacji z dużymi klamrami Solier SB12. Na co dzień ciekawym dodatkiem są jednolite paski plecione Solier SB08 lub dwukolorowe paski Solier SB06 i SB07.

Co zamiast paska?

Nie każdemu paski męskie muszą się podobać czy być wygodne. Co zrobić w takim przypadku? Alternatywą dla pasków są szelki. Szczególnie polecamy je mężczyznom tęgim oraz z dużym brzuchem. Szelki mogą być przypinane do spodni za pomocą guzików lub metalowych żabek (mniej eleganckich, ale łatwiejszych i szybszych w czasie zakładania). Spodnie, które nosimy z szelkami nie powinny mieć szlufek, a właśnie specjalne guziki przy pasie.