Aktówki męskie zgodne z zasadami dress code

12 września 2019

Szukasz męskiej torby idealnie pasującej do formalnego stylu ubierania? Nosisz na co dzień garnitury i nie wiesz jakie akcesoria będą najlepiej komponować się z takim strojem? Dzisiaj polecamy Wam aktówki męskie zgodne z zasadami dress code.

Czym jest biznesowy dress code?

W wielu zawodach obowiązuje biznesowy dress code. Więcej na ten temat mówi się w odniesieniu do kobiecych stylizacji, ale warto przyjrzeć się także męskim zestawom. Biznesowy dress code może określać rodzaj oraz kolor noszonego ubrania i styl towarzyszących stylizacji akcesoriów. Jeśli Twoja praca wymaga tego, aby na co dzień nosić garnitur (styl formalny) reszta Twojej stylizacji powinna być zgodna z tym ubiorem. Eleganckie zestawy wymagają równie stylowych dodatków. Do stylu formalnego warto dobierać klasyczne zegarki, skórzane paski, poszetki i krawaty, spinki do mankietów, ale także skórzane aktówki męskie.

aktówki męskie zgodne z zasadami dress code

Aktówki męskie zgodne z zasadami dress code

Najlepiej dopasowaną torbą do stylu formalnego są aktówki. Jak zawsze warto stawiać na dobre gatunkowo materiały – w tym przypadku polecamy skórę naturalną, która zawsze wygląda elegancko i szlachetnie. Kolejną rzeczą nad którą dobrze się zastanowić jest kolor. Świetnym wyborem są stonowane, klasyczne odcienie takie jak czerń czy brąz, jednak warto zaznaczyć, że coraz częściej mężczyźni stawiają także na szary lub granat. Część osób dobiera kolor aktówki do butów – nie jest to jednak konieczne. Skórzane aktówki męskie zgodne z zasadami dress code powinny być przede wszystkim pojemne. Dobrze skonstruowana torba będzie miała wydzielone komory, usztywniane dno oraz kilka kieszonek na drobiazgi. Przed zakupem sprawdź przede wszystkim czy model pomieści dokumenty formatu A4. Aktówki męskie powinny umożliwiać uporządkowane przenoszenie wszystkiego, co ze sobą zabieramy do pracy, na spotkanie biznesowe czy wyjazd służbowy. Aktówki męskie zgodne z zasadami dress code mogą przypominać fasonem pojemne torby lub wyglądać jak wzmocnione teczki na dokumenty.

Jakie modele wybrać?

Decydując się na pojemne torby zwróć uwagę na ich kształt (prostokątny, zaokrąglony), rodzaj zapięcia klapy (zatrzaski, zamki wsuwane) i możliwości noszenia (uchwyt do ręki, regulowany pasek na ramię). Długi pasek może się przydać szczególnie w czasie transportu, ale pamiętaj, że o wiele korzystniej jest nosić aktówkę w ręku. Wygląda to bardziej elegancko, poza tym częste noszenie torby na ramieniu podczas noszenia garnituru może sprawić, że marynarka trwale się odkształci.

Niezwykle pojemnym modelem jest aktówka Solier S20, podobnie jak fason Solier S27 z dużymi kieszeniami z przodu torby. Na spotkania biznesowe czy konferencje doskonale sprawdzają się poręczne teczki na dokumenty. Prosty fason sprawia, że są one niezwykle eleganckie. Niektóre modele mają nawet specjalne miejsce z ochronną pianką przeznaczone do przenoszenia laptopa (teczka Solier SA01 Oban). Nowoczesnym mężczyznom niezbędny może okazać się smart folder. Innowacyjna teczka smart folder to inteligentna aktówka, która łączy się z telefonem. Na mapie możemy zobaczyć położenie przedmiotu, a nawet ustawić alarm na wypadek oddalenia się przedmiotu.