jak starzeje się skóra roślinnie garbowana

Jak starzeje się skóra roślinnie garbowana?

13 maja 2020

Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o naturalnym procesie jakim jest starzenie się skóry. Sprawdźcie jak starzeje się skóra roślinnie garbowana i co można zrobić, aby odpowiednio o nią dbać.

Dlaczego skóra się starzeje?

Proces starzenia się skóry jest naturalną koleją rzeczy w przypadku skór naturalnych. Skóry mogą zmieniać swój odcień, blask oraz pokrywać się patyną, czyli ciemniejszymi punktami czy plamkami. Wszystko to prowadzi do tego, że akcesoria wykonane ze skóry naturalnej są niepowtarzalne i oryginalne, jedyne w swoim rodzaju. Piękne starzenie się skóry podkreśla wygląd akcesoriów i świadczy o tym, że mają one długą historię. Dobre jakościowo akcesoria skórzane są jak najlepsi przyjaciele – starzeją się razem z Tobą i przypominają Ci o wszystkich momentach, kiedy Ci towarzyszyli.

jak starzeje się skóra roślinnie garbowana
Skórzana męska torba na laptop Solier SL25 Harvey ze skóry roślinnie garbowanej

Kluczem do pięknego wyglądu skóry jest pielęgnacja

Z pewnością dbasz o swoją cerą i codziennie używasz wielu kosmetyków, które poprawiają jej kondycję. Skóry naturalne nawet te używane do produkcji akcesoriów czy butów także potrzebują regularnej pielęgnacji. Każda skóra „pracuje” i zmienia się, traci elastyczność, z czasem ma inną strukturę, może pękać, a na powierzchni skórzanych akcesoriów mogą pojawiać się większe lub mniejsze uszkodzenia powierzchni. Jeśli będziemy dobrze konserwować akcesoria ze skóry naturalnej będą one służyć nam jako elementy stylizacji przez wiele lat.

Jak pielęgnować skórzane akcesoria?

Ostatnio pisaliśmy o balsamie na bazie wosku pszczelego do pielęgnacji skórzanych akcesoriów. Produkt ten nawilża, odżywia skórę, nadaje jej blask, ale także zabezpiecza przed uszkodzeniami lub pomaga zamaskować te już powstałe. Skóra jest bardziej elastyczna, miękka, a jednocześnie dobrze zaimpregnowana. Warto tutaj podkreślić, że skóry roślinnie garbowane są bardziej suche od klasycznych i ich regularne nabłyszczanie jest bardzo ważne.

balsam do pielęgnacji skórzanych akcesoriów
Balsam z wosku pszczelego do skóry

Jak starzeje się skóra roślinnie garbowana?

W porównaniu do klasycznych skór te roślinnie garbowane znacznie szybciej pokrywają się patyną, co je uszlachetnia. Dzięki temu skórzane akcesoria stają się unikalne i nabierają kolorystycznej głębi. Fascynujące jest to, że nigdy nie wiadomo jak zestarzeje się konkretna skóra. Wywołanych starzeniem się efektów wizualnych nie zobaczymy w takim samym stopniu na dwóch różnych skórach. Przy każdej skórze efekty są unikatowe. Widoczne na powierzchni toreb zmiany w kolorycie są mocniejsze i bardziej wyraźne w przypadku skór naturalnie garbowanych niż klasycznie. Warto jeszcze raz podkreślić, że odpowiednie dbanie o skórę naturalną pozwala cieszyć się niezwykłymi zmianami wyglądu przy jej jednoczesnym ciągłym użytkowaniu. Akcesoria ze skóry garbowanej roślinnie będą służyć Ci przez lata.