classic blue, kolor roku 2020 pantone

Classic Blue: kolor roku 2020 Pantone

1 stycznia 2020

W nadchodzącym roku w modzie, wystroju wnętrz i grafice królować będzie odcień Classic Blue. Dowiedzcie się więcej na temat tej barwy i wybieranym przez Instytut Pantone kolorze roku.

Czym jest Pantone?

Pantone LLC jest amerykańskim przedsiębiorstwem znanym głównie ze stworzenia wzornika kolorów PMS (Pantone Matching System). PMS jest systemem identyfikacji kolorów. Odcienie są tam oznaczane numerem, z którego można wyczytać konkretne cechy między innymi metaliczność czy fluorescencję. Ujednolicony system kolorów pozwala na dobór identycznych odcieni. Pomaga to w projektowaniu grafik, materiałów, farb, tekstyliów, ubrań i dodatków. Skala sprawdza się w grafice, modzie, wzornictwie czy branży wystroju wnętrz.

Kolor roku Pantone

Począwszy od roku 2000 Pantone LLC wybiera kolor roku, który zdaniem ekspertów ma być przewodnią barwą w wystroju wnętrz, projektowaniu oraz modzie. Niektóre kolory roku zyskują większą, a inne mniejszą popularność, jednak zawsze wybierany odcień budzi ciekawość. Od wyboru pierwszego koloru mija w tym roku równo 20 lat. Zarówno w roku 2000 jak i w 2020 kolorem roku został odcień niebieskiego. Warto podkreślić, że to właśnie odcienie niebieskiego najczęściej stawały się kolorami roku na przestrzeni ostatnich 20 lat. Co więcej, każdy z nich cieszył się popularnością. Jako znaczący odcień należy wymienić przede wszystkim wybrany w 2016 roku Serenity. Odcień był wyjątkowy także ze względu na fakt, że wybrano wtedy dwa odcienie – jasnoróżowy Rose Quartz i niebieski Serenity. Odcień ten zdobył ogromną popularność. Jesteśmy zdania, że Classic blue może okazać się równie dużym sukcesem.

Classic Blue: kolor roku 2020 Pantone
Kolory roku Pantone

Classic blue: kolor roku 2020

Kolorem roku 2020 został odcień Classic Blue. Eksperci podkreślali, że kolor ten symbolizuje spokój i pewność siebie. Ma być solidnym fundamentem w nowej erze. Classic blue jest stonowanym, trwałym i ponadczasowym odcieniem. Kojarzy się z wieczornym niebem i tak jak ono skłania do refleksji. Naszym zdaniem odcień Classic blue zyska popularność – to świetny kolor zarówno do stylizacji dla mężczyzn jak i kobiet. Stonowana barwa sprawdzi się doskonale w stylizacjach zarówno na co dzień jak i na ważne okazje. Klasyczny niebieski będzie pasować do większości kolorów.

Classic Blue: kolor roku 2020 Pantone
Plecak SV01 Denver w odcieniu Classic blue

Oferta sklepu Solier

Sklep Solier ma w sprzedaży wiele ciekawych produktów w różnorodnych kolorach. W sklepie nie brakuje klasycznych niebieskich nerek, toreb na ramię i laptop, plecaków, kosmetyczek oraz walizek. Świetnym wyborem jest idealny na wyjazd plecak SV01 Denver czy doskonały na co dzień plecak Solier FORRES. Do odcienia Classic Blue najbardziej zbliżona jest barwa nerki Solier SN03, która stanie się świetnym dodatkiem do stylizacji na co dzień. W podobnym odcieniu jest także raportówka Solier S06 czy kosmetyczka SK03. Naszym zdaniem warto postawić również na walizki Classic Blue, które z pewnością wyróżnią się kolorem wśród czarnych toreb. Polecamy Wam walizki Solier STL838 i STL 946. Warto podkreślić, że popularność zyskują także inne odcienie koloru z tej samej palety barw. W 2020 roku oprócz Classic Blue popularny będzie także granatowy, szafirowy czy błękity.