walizki na wyjazd solier

Walizki na wyjazd: duże, średnie i małe

4 grudnia 2019

Dzisiaj doradzamy Wam jakie modele walizek warto wybierać i na co zwracać uwagę przy ich zakupie. Sprawdźcie na jakie walizki na wyjazd postawić, aby nie żałować.

Walizki na wyjazd – lepiej kupić jedną czy cały zestaw?

Przed zakupem walizki najważniejsze pytanie to jej rozmiar i wymiary. Jeśli podróżujesz samolotem koniecznie sprawdź wymiary bagażu – mogą się one różnić w zależności od linii lotniczej. Dotyczy to zarówno bagażu podręcznego jak i rejestrowanego. Małe walizki sprawdzą się jako bagaż na kilka dni lub podręczny do samolotu. Walizki średnie i duże są idealne na długie wyjazdy i jako bagaż rejestrowany. Walizki można kupować pojedynczo lub w zestawach. Ceny kompletów są często niższe, a plusem jest to, że akcesoria są w jednolitym stylu – w tym samym kolorze, wykonane z identycznego materiału. Zestawy walizek składają się z trzech walizek różnych rozmiarów (mała, średnia, duża) lub z dwóch walizek i torby podręcznej.

walizki na wyjazd

Dobry materiał i solidne wykonanie

Decydując się na zakup walizki na wyjazd dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań. Sklep Solier ma w sprzedaży modele wykonane z niezwykle odpornego tworzywa ABS, czyli połączenia akrylonitrylu, butadienu i styrenu. Alternatywą są materiałowe walizki z mocnej i wodoodpornej kodury. Wybierając walizkę idealną zwróć uwagę na jej konstrukcję, a w szczególności na stelaż i rodzaj kółek. Dobrze sprawdzić także rodzaj zamka (z szyfrem lub bez) oraz uchwyty i/lub rączki, Ważna jest także liczb kieszeni i rodzaj uporządkowania przestrzeni – podział na komory, wyposażenie w specjalne pasy.

Kolor i faktura

Naszym zdaniem warto postawić na wyróżniające się walizki, o których niedawno dla Was pisaliśmy. Takie modele doskonale prezentują się wizualnie, ale przede wszystkim są charakterystyczne, dzięki czemu z łatwością odnajdziecie je na taśmie bagażowej. Na jakie wyróżniające się modele warto postawić? Dobrym pomysłem jest wybranie nietuzinkowego koloru. Większość ludzi stawia na czerń, granat, ewentualnie brąz czy szary, a walizki trudno od siebie odróżnić.

walizki na wyjazd

Sklep Solier ma w swojej ofercie wiele walizek w ciekawych odcieniach. Uwagę z pewnością zwrócą na siebie walizki na wyjazd w intensywnych kolorach. Polecamy Wam modele żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe czy niebieskie. Innym wyjściem jest wybór walizek w odcieniach pastelowych takich jak jasnoróżowy, miętowy, błękitny czy liliowy. Ciekawym pomysłem są walizki z metaliczną powłoką. Nie chodzi tu tylko o złote czy srebrne modele, ale także różowe, lawendowe czy granatowe walizki z metalicznym połyskiem. Kupując walizki na wyjazd można postawić także na ciekawą fakturę czy zwracający uwagę materiał. Dobrym pomysłem są także zdobienia na przykład paski w kontrastowym do reszty walizki odcieniu.

Sklep Solier ma w sprzedaży ochronne i wyróżniające pokrowce na walizki, kolorowe pasy bagażowe czy przydatne identyfikatory. Wszystkie to dodatki znajdziecie w zakładce Walizki podróżne > Akcesoria podróżne na stronie sklepu Solier.